aaskaiributiik

Täna räägime huulte tervisest!

Tahan sulle täpsemalt rääkida huulte naha eripärast, talviste ilmastikuolude mõjust huultele, huulepalsami sündroomist, erinevatest koostisosadest ning miks tasub eelistada looduslikku huulepalsamit.

Huulte tundlik nahk on väga õhuke, õrn ja haavatav. Kui nahas on meil higi- ja rasunäärmed, mille eesmärk on nahka niisutatuna hoida, siis huultega on teised lood. Huultes ei ole meil ei higi- ega rasunäärmeid ning nad ei tooda ka melaniini, mis kaitseb ülejäänud nahka päikese kahjuliku kiirguse eest. Huuled vajavad välist tuge, et end intensiivse päikese, lõikava tuule, kuiva õhu ja karge külma eest kaitsta. Punetavad, kipitavad, kuivad või karedad huuled ja lõhenevad suunurgad on esimeseks sümptomiks, et miski on neile liiga teinud.

Kõige esimene samm huulte ja ka naha hooldamiseks on kindlasti igapäevaselt piisava veehulga joomine, tervislike rasvade tarbimine ning mitmekülgne toitumine, et organism saaks vajalikud vitamiinid kätte. Tihti põhjustab huulte kuivust ja lõhenemist B-vitamiini või hoopis A-, C- või E-vitamiini puudus, mõni nahahaigus nagu näiteks atoopiline dermatiit või koguni allergiline reaktsioon mõne toiduaine või kasutatava kosmeetika koostisosa suhtes. Kuid põhjamaises kliimas tasub jahedate ilmade saabumisega ning keskkütte sisselülitamisega kindlasti ka välja valida sobiv huulepalsam – Sheavõi huulepalsam mis päriselt kaitseks, toidaks ja niisutaks huuli sügavuti. Head huulevõiet vajavad enda ellu kõik naised, mehed, tädid, onud, vanaisad, vanaemad, lasteaia- ja ka koolilapsed – vanus ja sugu ei mängi siin üldse rolli.

Kas kõik hügieenilised huulepulgad ei niisutagi huuli? Kahjuks mitte. Tihti võib vale huulepalsam tuua rohkem kahju kui kasu. Suur osa huulepalsameid sisaldavad mineraalõlisid ja teisi koostisosi, mis tekitavad hoopis huulepalsami sündroomi ning toovad kaasa huulepulgast sõltuvuse. Vaata üle oma huulepalsami koostisosad ning jälgi, et seal ei oleks parafiini, mentooli, alkoholi, kamprit, fenooli ega salitsüülhapet. Neid koostisosi sisaldav huulepalsam jätab enamasti huultele vaid välise kihi ning tegelikult ei toimi niisutava ja ravivana, vaid hoopis kuivatab huuli veelgi rohkem ja tekitab sõltuvuse. See selgitabki neid kordi, kui just panid huultele palsamit, aga juba on tunne, et peaks uuesti panema, sest huuled tunduvad ikka kuivad ja lõhenenud kohad ei parane.

Huulte hooldamiseks ja niisutamiseks tasub eelistada hoopis looduslikke õlisid, rasvasid ja vahasid nagu näiteks kakaovõi, avokaadoõli või mesilasvaha – nendest koostisosadest koosneb ka Aas Kairi Butiik Huulepalsamid. Selles sisalduv mesilasvaha loob barjääri, mis aitab niiskusel nahka kinnituda, hoiab seda lõhenemise eest, kaitseb huuli karmide ilmastikutingimuste eest ja toimib ka antiseptikuna. Kakaovõi ning avokaadoõli toidavad, niisutavad ja taaselustavad kahjustatud huuli. E-vitamiin uuendab naharakke ning kaitseb kahjuliku UV-kiirguse eest.

Looduslikke huulepalsameid kasutades võid olla kindel, et sul ei teki huulepalsamist sõltuvust ning su huuled saavad neile parima hoolduse.

Shopping Cart
error: Content is protected !!
Scroll to Top